Przegląd parek przejściowych damskich

Parka to jedna z najlepszych kurtek na wiosnę i jesień. Warto mieć ją w swojej szafie, bo sprawdza się w dni, kiedy panują niższe temperatury, wieje wiatr i pada deszcz. Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się kurtki parki przejściowe damskie z oferty sklepów? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym zrobienie dobrych zakupów będzie łatwiejsze.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu parki?

Parka to kurtka dłuższa. Bardzo często sięga do kolan lub tuż przed nimi, chociaż niektóre modele sięgają tylko do linii bioder. Z reguły większość kobiet lepiej prezentuje się w modelach dłuższych. Takie kurtki są też bardziej funkcjonalne, ponieważ lepiej chronią przed chłodem i wiatrem. Jeśli wybiera się model z myślą o późnej jesieni oraz wcześniej wiośnie, właśnie taka parka będzie idealna.

Tkanina hydrofobowa

Dobrym pomysłem jest zakup parki z tak zwanej tkaniny hydrofobowej. To tkanina, która jest nieprzemakalna i dlatego tak świetnie sprawdza się w deszczowe dni. Niestety nie wszystkie parki są uszyte z takich tkanin, warto to zatem wcześniej sprawdzić.

Odpinana podpinka w parce

Dobrą inwestycją jest też zakup modelu, który ma odpinaną podpinkę. Dzięki temu posiada się w szafie tak zwane dwa w jednym. Taka kurtka sprawdzi się świetnie w cieplejsze dni, na przykład wczesną jesienią. A gdy zrobi się zimno, wystarczy założyć futrzaną podpinkę, aby kurtkę zamienić w odzież na zimę. To idealna inwestycja, dlatego warto szukać takich modeli. Kiedy najłatwiej kupić parkę? Tak naprawdę wczesną jesienią, bo to wtedy w sklepach pojawiają się modele odzieży wierzchniej na jesień. Jeżeli pragnie się zapłacić za parkę mniej, można próbować kupić ją na wyprzedażach, ale nie jest to proste. Dlaczego? Bo ładne parki rozchodzą się jak świeże bułeczki. To wyjątkowo popularny model odzieży wierzchniej wśród kobiet.