Jak nosić kurtki damskie wiosną?

Wielkimi krokami – chociaż jeszcze trochę na nią poczekamy – zbliża się wiosna. Jest to chyba nasza ulubiona pora roku, ponieważ możemy w końcu wymienić swoja zimową garderobę na tą bardziej cienką i kolorową. Przede wszystkim wymieniamy kurtki, które jak wiadomo zimą są ciężkie i grube i z chęcią wyjmujemy z szafy te bardziej wiosenne. Aby dobrze wyglądać, bo przecież wiosna to pora roku, kiedy odkrywamy już trochę więcej, tak więc dobór garderoby i odpowiednie jej noszenie jest bardzo ważne, chcemy przecież dobrze wyglądać i tak też się czuć.

Tak jak wspomniałam, wiosną jedne z najważniejszych stylizacji to te, gdzie oprócz cienkiego sweterka ubieramy katanę, bądź lekką kurtkę. Jednak dość często przed wyjściem zastanawiamy się, jak modnie nosić damskie kurtki wiosenne? Poniższe porady w pewnym stopniu powinny rozwiać te wątpliwości, ale tak naprawdę wszystko zależy od nas – od tego, jak się czujemy w poszczególnych stylizacjach. Bardzo istotną rolę przy noszeniu wiosennych kurtek stanowią dodatki, ponieważ one dopełniają całości. Do skórzanej kurtki ładnie będą wyglądać kolorowe cięższe kolczyki i zawiązana na szyi chustka, albo przepleciona przez kurtkę. Wiosna to jeszcze nie lato i czasem odczujemy niższą temperaturę, tak więc warto zarzucić na siebie jeszcze coś, co ochroni naszą szyję.

To, czy będziemy nosić odzież wierzchnią zapiętą, czy nie będzie pewnie w dużej mierze zależeć od pogody danego dnia, ale też od nas, ponieważ bardziej wygodnie nosi się kurtkę, która mimo że nie jest już tak gruba, jest o wiele lżejsza, jak nosi się ją rozpiętą. Takie po prostu mamy wtedy odczucie. Katany, które po wielu latach znowu wracają do naszych szaf i tak naprawdę modne będą już chyba zawsze nosi się często z zagiętymi rękawami – wygląda to bardzo dobrze, a w połączeniu ze spódnicą kobieco.

Wiosenne kurtki mają to do siebie, że pasują zarówno do spodni, jak i sukienek, ponieważ z reguły są krótkie i nie skracają naszej figury, a jeżeli dobierzemy do tego buty na obcasie, albo koturnie to będziemy wyglądać naprawdę modnie i z klasą. Nie bójmy się też kolorów – czerwony z żółtym, czy zielony to barwy wiosny i takie też powinny gościć u nas w garderobie, a kurtki w tych odcieniach doskonale będą na nas wyglądać.

Wiosna to idealny czas, aby pokazać, że kolorowo nie tylko jest na łąkach, czy naszych ogródkach, gdzie jest tęcza wiosennych kolorów, ale i my powinnyśmy pokazać przez nasz strój, że u nas również zagościła jedna z najbardziej lubianych przez nas pór roku.