Jak wybrać damską kurtkę wiosenną do biegania?

Osoby poszukujące odzieży na wiosnę często stają przed dość trudnym zadaniem. Pogoda w tym czasie jest zwykle bardzo zmienna, co przekłada się na problemy z odnalezieniem właściwych ubrań. Kurtki wiosenne powinny chronić przed wiatrem i deszczem, jednocześnie nie powodując przegrzewania organizmu. Szczególną wagę powinno się przywiązać do doboru stroju sportowego. Jak wybrać kurtkę do biegania?

Jaka powinna być kurtka do joggingu?

Wiosenne kurtki tworzone są zwykle z dość cienkiej warstwy materiału. W przypadku odzieży noszonej podczas treningów, lekkość jest wyjątkowo ważna. Poszukując kurtki wiosennej do biegania należy upewnić się, że jest ona uszyta z tkanin o odpowiednich właściwościach. Materiał musi zapewniać właściwą przepuszczalność powietrza i termoregulację. Choć w okresie przejściowym sprawdzają się kurtki typu softshell, nie zawsze są one odpowiednim rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie. Ubrania z membranami chroniącymi przed wiatrem i deszczem sprawdzą się podczas szybkich spacerów i lekkich treningów. Wybierając się na intensywną przebieżkę należy mieć pewność, że materiał będzie oddychał. Jaką kurtkę założyć w czasie deszczu?

Kurtka do biegania chroni przed wyziębieniem

O czym powinno się pamiętać?

Damska kurtka wiosenna do biegania musi być przewiewna, aby uchronić ciało przed nadmiernym poceniem się. Warto stawiać na materiały umożliwiające usuwanie wilgoci na zewnątrz. W tej kategorii rzadko jednak pojawiają się elementy przeciwdeszczowe. Osoby, które aktualna pogoda zmusza do odnalezienia wodoodpornych ubrań powinny upewnić się, że wygodna kurtka z membraną posiada wywietrzniki, które zwiększą poziom przepływu powietrza.

Kurtka do biegania w górach

Właściwie dobrana kurtka do biegania powinna przylegać do ciała i szczelnie je okrywać. Warto stawiać na modele wyposażone w ściągacze na rękawach i w pasie oraz dopasowane kaptury. Korzystnym rozwiązaniem będzie element ubioru, którego poszczególne części podlegają regulacji. Kurtka z wysokiej jakości materiału chroniącego przed wiatrem sprawdzi się podczas wielu wiosennych treningów.

Zobacz również: